درباره ما

خانه مخترعین ایران در فروردین ماه 1397 به مدیریت امید حامدتابعی و با پشوانه ی حضور و همکاری تیمی بسیار متخصص و حرفه ای در علوم مختلف مورد نیاز مجموعه، شروع به فعالیت نمود و اهداف والایی برای خدمت به ایران عزیز و به خصوص جامعه ی گرانسنگ مخترعین کشور برای خود برگزید.

امید حامدتابعی مخترع نمونه کشوری، طراح حرفه ای صنعتی، مشاور احداث خطوط تولید صنعتی و کارشناس مهندسی مکانیک از دانشگاه سمنان، تاکنون محصولات بسیار زیادی را در زمینه های علمی مختلف برای اولین بار در کشور به تولید رسانده است. این مشاور تخصصی ثبت اختراع می گوید رویای ثبت اختراع را از 12 سالگی در سر داشته و از همان سن، ایده های جدیدی طراحی کرده است. اما با راه و رسم مخترع شدن و فلسفه ی ثبت اختراع آشنا نبوده تا اینکه بالاخره در سن 22 سالگی برای اولین بار به طور رسمی مخترع شده است. این انتظار 10 ساله سبب شد تا وی پس از کسب تجربیات بسیار در مسیر ثبت و ساخت اختراع، آن ها را در اختیار عموم علاقه مندان قرار دهد تا دیگران چنین انتظاری را تجربه نکنند.

نویسنده کتاب «ثبت اختراع، چرا و چگونه؟» معتقد است اکنون وی و تیم همکارانش در خانه مخترعین ایران این رسالت را به عهده دارند که خلاء های موجود در زمینه اختراعات را پوشش داده و بسیاری از خدمات این سایت را برای اولین بار در کشور به جامعه ی علمی ایران ارائه کنند. حامدتابعی معتقد است این مجموعه نه تنها خانه مخترعین ایران، بلکه بستری جهت پیوند علم و صنعت به معنای حقیقی آن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *