سیمان ضد موش


سیمان ضد موش

خلاصه اختراع:

سیمان ضد موش نوعی مصالح ساختمانی محسوب می­گردد که در زمینه فنی مهندسی عمران کاربرد دارد. ورود موش به داخل ساختمان ها همیشه مشکلات فراوانی به همراه دارد. خصوصا اگر موش به انبار های مواد غذایی وارد شود، خسارات شدیدی به بار می­آید و دیگر آنکه موش می تواند ناقل انواع بیماری ( از جمله طاعون و … ) باشد. از آنجایی که موش مصالح ساختمانی را می جود و راه خود را به داخل ساختمان پیدا می­کند، در این اختراع نوعی مصالح ساختمانی طراحی شده است که برای موش قابل جویدن نباشد. این ترکیب ساختمانی تلفیقی از سیمان با ذرات کوچک شیشه یا براده های فولاد ضد زنگ و یا هر دو می باشد که به عنوان یک لایه عایق ضد موش در ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. موش در مواجهه با این ترکیب در جداره های ساختمان دچار آسیب دیدگی می­گردد و قادر به جویدن تمام مسیر تا ورود به ساختمان نخواهد بود.

 

بررسی اختراع:

یکی از مشکلاتی که منازل مسکونی یا انبارهای مواد غذایی را به درد سر می اندازد، ورود موش به این فضاهاست. موش علاوه بر خساراتی که می تواند به انبار های مواد غذایی وارد کند، ناقل بیماری طاعون هم هست و ورود آن به خانه های مسکونی باعث آلودگی زیادی می شود. کاری جالب و جدیدی که در این اختراع به چشم می خورد این است که در وهله ی اول متد «پیشگیری بهتر از درمان» را در نظر گرفته است و پس از آن راهکاری ارائه کرده که سازگار با محیط زیست باشد.

در این اختراع نوعی از مصالح ساختمانی تحت عنوان سیمان ضد موش طراحی شده است که با ترکیب کردن سیمان با برخی مواد تیز و برنده و غیر سمی، به دست آمده است و باعث می شود زمانی که موش اقدام به جویدن این مصالح می کند، با آسیب دیدگی اندکی از ادامه ی کار منصرف گردد و دیگر آن مسیر را برای ورود به ساختمان انتخاب نکند. سازگار بودن این محصول با محیط زیست به این معناست که علاوه بر اینکه از مواد سمی در این نوع سیمان استفاده نشده است، باعث مرگ موش ها نیز نمی شود و فقط مانع ورود آن ها به ساختمان می شود.

بهترین حالت استفاده از سیمان ضد موش، به کار بردن آن در زمان ساخت و ساز بنا است و می تواند جایگزین سیمان معمولی باشد. اما به صورت موضعی هم برای مسدود کردن مسیر تردد موش ها، استفاده از این محصول خلاقانه را به شما پیشنهاد می کنم.

ضمن آروزی موفیقت روز افزون برای مخترع این محصول، جناب آقای محمد صادقیه، شما عزیزان می توانید جهت تهیه ی محصول و یا مشارکت در تولید یا فروش آن مستقیما با ایشان تماس حاصل فرمایید.

 

تلفن تماس مخترع:

09120905340  آقای محمد صادقیه

 

**یادآوری: بدیهی است که هرگونه بهره برداری مادی و معنوی از یک اختراع، تا بیست سال پس از تاریخ ثبت، صرفا متعلق به مالکین و مخترعین آن اختراع بوده و بهره برداری سایرین، منوط به کسب رضایت رسمی از مالکین و مخترعین می باشد. هرگونه استفاده ی بدون رضایت مالکین و مخترعین، پیگرد قانونی به همراه دارد.

**برای مشاهده ی جزئیات بیشتر اختراع، می توانید عنوان اختراع را در بخش جستجوی اختراع در سایت اداره ثبت اختراعات جستجو نمایید.

**جهت استفاده از خدمات معرفی اختراع در سایت ایران اختراع، ابتدا شیوه نامه استقاده از بخش معرفی اختراعات را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *