جلسه آشنایی با فرآیند ثبت اختراع

جلسه آشنایی با فرآیند ثبت اختراع یک جلسه ی کوتاه 90 دقیقه ای است در محیطی گرم و صمیمی که به طور قطع نقطه ی آغاز فرآیند مخترع شدن را در این جلسه خواهید یافت. من به شخصه از سن 12 سالگی علاقه ی وافری به مخترع شدن داشتم و همینطور ایده ها و انگیزه های فراوانی هم داشتم که عدم وجود یک چنین جسله ای و عدم آگاهی و نبود کسی که مرا به طور صحیح راهنمایی کند، باعث شد تا با تصورات غلطی که از ثبت اختراع داشتم، فرآیند مخترع شدنم 10 سال طول بکشد تا بالاخره در سن 22 سالگی برای اولین بار موفق به ثبت اختراع شدم. در سن 22 سالگی با دوستی آشنا شدم که مخترع بود و این مسیر را قبلا طی کرده بود. توضیحات و راهنمایی های وی باعث شد تا به طور کامل با فرآیند ثبت اختراع آشنا شوم و برای اولین بار مخترع شوم. آنجا بود که دانستم مشاوره ی کسی که قبلا این راه را طی کرده باشد، مسیر ده ساله را تبدیل به یک هفته می کند.


جلسه آشنایی با فرآیند ثبت اختراع
 

این جلسه ی کوتاه آموزشی به صورت دوره ای بر حسب تقاضای علاقه مندان طی هر چند ماه یکبار تکرار می گردد تا به یاری خداوند شاهد آن باشیم که تصورات غلطی که از مخترع شدن در ذهن مردم جای گرفته است، رفته رفته برطرف گردد و از این پس برای ایده هایمان بیش از پیش ارزش قائل شویم و خلاقیت و نوآوری را سرلوحه ی همه ی امور زندگی قرار دهیم تا به روند رشد روز افزون کشور عزیزمان در همه ی امور سرعت بخشیم.

بدیهی است که زمان تشکیل جلسه ی بعدی از طریق کانال های ارتباطی خانه مخترعین ایران در تلگرام و اینستاگرام به نشانی iranekhtera_com@ و نیز در همین بخش از سایت، اطلاع رسانی می گردد.

آنچه در این جلسه خواهید آموخت:

– اختراع چیست؟

– چه کسانی می توانند مخترع باشند؟

– مخترع بودن چه مزایایی دارد؟

– آشنایی با روند طراحی و ثبت یک اختراع

– و …

 

چرا باید در این جلسه شرکت کنم:

آیا می پندارید مخترع شدن نیازمند صرف هزینه های زیادی است؟

آیا شما هم تصور می کنید برای مخترع شدن، باید اختراع خود را ساخته باشید؟

آیا برای شما هم پیش آمده است که ایده ای جذاب در ذهن داشته اید و بعدها شاهد ساخت آن توسط دیگران بوده باشید؟

آیا می دانید با عدم آگاهی از محتوای این جلسه ممکن است برای تمام زندگی مزایای مخترع شدن را از دست بدهید؟!

 

بهانه های عدم شرکت در این جلسه:

افراد موفق روش انجام کار را پیدا می کنند و افراد شکست خورده بهانه های عدم انجام آن را

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *