شیوه نامه استفاده از بخش «چالش اختراع»


چالش اختراع
 

همانطور که می دانید و بارها درباره ی آن صحبت کرده ایم، ایده ی یک اختراع، با پیدا کردن یک مشکل آغاز می شود. اگر برای مشکلی که پیدا می کنید راه حل جدیدی ارائه دهید، شما یک مخترع هستید و فقط کافیست طبق راهنمایی های سایت، اقدام به ثبت اختراع خود کنید. اما پیدا کردن مشکلات، برای شروع، کار دشواری است. معمولا تصور می کنیم که همه چیز را دیگران قبلا اختراع کرده اند و چیزی برای اختراع کردن ما نمانده است. گرچه این تصور صحیح نیست، اما به شما حق می دهم و کاملا درکتان می کنم. برای آنکه دید باز تری نسبت به این مسئله پیدا کنید، بخش «چالش اختراع» را به موضوعات سایت اضافه کرده ام. در این بخش مشکلاتی که در زندگی روزمره در پیرامون خود با آن ها مواجه می شوم را برایتان بازگو می کنم. در خیلی از این موارد، خودم یک راه حل اولیه هم دارم، اما آن را به شما نمی گویم. مشکلات را مطرح می کنم با دو کاربرد: یکی اینکه اگر در زمینه ی آن مشکل تخصص دارید، با ارائه ی راه حل، مخترع شوید و دیگر آنکه با مطالعه ی این بخش، نگاهتان به مسائل پیرامونی تغییر پیدا کند و خودتان بتوانید مشکلات بیشتر و درواقع موضوعات بیشتری برای طراحی اختراعات جدید پیدا کنید.

اگر شما خواننده ی گرامی نیز مشکلاتی در امور مختلف کاری و زندگی خود می بینید که احساس می کنید حل آن مشکل نیاز به طراحی یک اختراع جدید دارد و خودتان ایده ای برای حل آن مشکل ندارید، پیشنهاد می کنم آن را با خانه ی مخترعین ایران در میان بگذارید. خانه ی مخترعین ایران مشکلات پیشنهادی شما را در قالب «چالش اختراع» اطلاع رسانی خواهد کرد تا علاقه مندان به آن موضوع، اگر در توان و تخصص خود می بینند، آن مشکل را با طراحی یک اختراع جدید برایتان حل کنند. یقینا بخش «چالش اختراع» برای صنایع مختلف بسیار کاربردی است. منتظر چالش های پیشنهادی شما متخصصین عزیز در همه ی زمینه های علمی هستیم.

**یادآوری: اگر ایده ای برای حل مشکل مطرح شده به ذهنتان رسید، به هیچ وجه آن را در قسمت نظرها افشا نکنید. همچنین پیش از اجرای متد مالکیت اولیه، آن را نزد هیچ متخصصی (حتی مشاوران خانه مخترعین ایران) افشا نکنید. برای اجرای متد مالکیت اولیه، خانه ی مخترعین ایران در کنار شما عزیزان خواهد بود. جهت راهنمایی های بیشتر و نیز جهت ارائه ی چالش های پیشنهادی خودتان می توانید با دفتر مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *