بررسی شرایط همکاری خانه مخترعین ایران با مرکز رشد پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس

دکتر نیک پرست، ریاست مرکز رشد پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس به همراه مهندس عبدالهیان، مشاور مدیر عامل پالایشگاه سرخس ، در روز پنجشنبه 23 خرداد 98، مهمان خانه ی مخترعین ایران بودند. در این جلسه، به بررسی قابلیت همکاری مجموعه ی مرکز رشد پالایشگاه سرخس با خانه مخترعین ایران پرداخته شد. دکتر نیک پرست در صحبت های خود اذعان داشتند که مرکز رشد پالایشگاه سرخس با توجه به سیاست گذاری های ملی، آماده ی در اختیار گذاشتن امکانات حمایتی خود، به تمامی پژوهشگران سراسر کشور می باشد. ایشان خاطر نشان کردند با توجه به فراهم بودن فضای «منطقه ویژه اقتصادی سرخس» و موقعیت جغرافیایی این شهر، فرصت های بسیار خوبی برای ارائه ی تولیدات صنعتی ایران به بازار های آسیای میانه فراهم آمده است. همچنین امکانات بسیار نابی در مجموعه ی مرکز رشد پالایشگاه سرخس فراهم آمده است که برخی از این تجهیزات واقعا در سطح کشور منحصر به فرد هستند و این مرکز آماده است تا این تجهیزات را در قالب های حمایتی، به رایگان در اختیار پژوهشگران و صنعتگران کشور قرار دهد.

 


پالایشگاه سرخس

 

همچنین مهندس عبدالهیان، مشاور مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس، در صحبت های خود به معرفی نمایشگاه «ساخت سرخس» پرداختند که نهم تا چهاردهم تیر ماه توسط مرکز رشد پالایشگاه سرخس برگزار خواهد شد و در این نمایشگاه از تمامی صنعتگران و تولید کنندگان کوچک و بزرگ سرخس برای ارائه ی محصولاتشان دعوت شده است. ایشان همچنین از خانه ی مخترعین ایران برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آوردند.

در جمع بندی این جلسه، امکان همکاری خانه ی مخترعین ایران با مرکز رشد پالایشگاه سرخس، بررسی گردید و امیدواریم در آینده ای نزدیک تفاهم نامه ی همکاری فی ما بین این دو مجموعه منعقد گردد و مفاد آن متعاقبا در خبر های آتی به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید. همچنین در صورتی که فرصت حضور در نمایشگاه «ساخت سرخس» فراهم باشد، گزارش کاملی از این نمایشگاه تهیه خواهیم کرد. بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد است و همه ی شما عزیزان دعوتید و چنانچه پوستری از نمایشگاه به دستمان برسد در خبر های آتی درج خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *