تغییر اتوماتیک چراغ نور بالای خودرو به وسیله مادون قرمز

بررسی اختراع:

در نحوه نگارش متن اظهارنامه اختراعاتی که قبل از سال 1390 به ثبت رسیده اند، سخت گیری های کنونی وجود نداشته است. به عبارتی چارچوب و قالب یکسانی که اکنون باید برای همه اختراعات رعایت شود، تا پیش از آن زمان الزام نبوده است. لذا اکثر این اختراعات توضیحات جامعی در متن اختراع بیان نکرده اند. اختراع تغییر اتوماتیک چراغ نور بالای خودرو به وسیله مادون قرمز یکی از این اختراعات است که در سال 1388 ثبت شده است و توضیحات بیان شده در متن آن خیلی شفاف نیست. اما آنچه برداشت می شود این است که چنانچه این اختراع بر روی خودرو نصب گردد، عملکرد چراغ های جلوی خودرو از نظر نور بالا یا نور پایین بودن به صورت اتوماتیک صورت می گیرد. به طور کلی می توان گفت چنانچه در فاصله کمتر از 200 متر از خودرو، خودروی دیگری وجود داشته باشد، این مکانیزم به طور خودکار، نور بالا را به نور پایین تغییر می دهد تا مزاحمتی برای دید رانندگان اطراف به وجود نیاید. این اختراع زمانی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد که بر روی همه ی خودروها اجرا شود و نصب آن به تنهایی برای یک خودرو کافی به نظر نمی رسد. آنچه مشخص است این است که مخترعین عزیز این اختراع، برای تجاری سازی آن باید با خودروسازان مختلف وارد مذاکره شوند و با توجه به این که مکانیزم ساده و ارزان قیمتی برای آینه ی وسط خودرو وجود دارد که در حالت شب، نور بالای خودروهای پشت سر را کم اثر می کند، جلب رضایت خودروسازان مشکل خواهد بود. با این حال مزیت این اختراع این است که در جاده هایی که دو طرفه هستند و نور خودروی مقابل نیز می تواند دید راننده را کم کند، به طور اتوماتیک زاویه نور را تنظیم می کند.

ضمن آروزی موفقیت روز افزون برای مخترعین این محصول، شما عزیزان می توانید جهت تهیه ی محصول و یا مشارکت در تولید یا فروش آن مستقیما با ایشان تماس حاصل فرمایید.

لطفا جهت دریافت شماره تماس مخترعین در مواردی که منتشر نشده است، با خانه مخترعین ایران تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس مخترعین عزیز، پس از هماهنگی های لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

**یادآوری: بدیهی است که هرگونه بهره برداری مادی و معنوی از یک اختراع، تا بیست سال پس از تاریخ ثبت، صرفا متعلق به مالکین و مخترعین آن اختراع بوده و بهره برداری سایرین، منوط به کسب رضایت رسمی از مالکین و مخترعین می باشد. هرگونه استفاده ی بدون رضایت مالکین و مخترعین، پیگرد قانونی به همراه دارد.

**برای مشاهده ی جزئیات بیشتر اختراع، می توانید از لینک مرجع زیر استفاده نمایید.

لینک مرجع اختراع تغییر اتوماتیک چراغ نور بالای خودرو به وسیله مادون قرمز

**جهت استفاده از خدمات معرفی اختراع در سایت ایران اختراع، ابتدا شیوه نامه استفاده از بخش معرفی اختراعات را مطالعه فرمایید.

4 دیدگاه برای “تغییر اتوماتیک چراغ نور بالای خودرو به وسیله مادون قرمز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *