توری پنجره ضد خاک

 

با گرم تر شدن هوا در بهار و تابستان، خیلی از اوقات پیش می آید که بخواهیم درها و پنجره های منزل را باز بگذاریم تا جریان هوای طبیعی برقرار شود. باز گذاشتن درها یا پنجره ها طبیعتا ما را ناگزیر به نصب توری بر روی پنجره می کند تا از ورود حشرات به درون منزل جلوگیری نماییم.

اما مشکل دیگری که در اینگونه مواقع با آن مواجه می شویم ورود گرد و خاک به درون منزل است. توری های پنجره صرفا از ورود حشرات جلوگیری می کنند اما نمی توانند مانع از ورود گرد و خاک به درون منزل شوند. نه تنها گرد و خاک را به درون منزل راه می دهند بلکه بخشی از این گرد و خاک به خودشان هم می چسبد و به مرور زمان تبدیل به منبعی از آلودگی می شوند.

حال چگونه می توانیم یک توری جدید طراحی کنیم تا علاوه بر جلوگیری از ورود حشرات، از ورود گرد و غبار به داخل منزل نیز جلوگیری کند؟ آیا به فناوری نانو نیاز داریم؟ آیا تکنولوژی پیچیده ای باید این مسئله را حل کند؟ بدیهی است که راه حلی که برای این مشکل طراحی می شود، باید هزینه ی بسیار پایینی داشته باشد. این مشکل آنقدرها حاد نیست که مردم بخواهند هزینه ی زیادی بابت آن پرداخت کنند. اما اگر راه حل ارزان قیمتی برای آن پیدا شود، قطعا برای همگان جذاب خواهد بود.

 

**یادآوری: اگر ایده ای برای حل مشکل مطرح شده به ذهنتان رسید، به هیچ وجه آن را در قسمت نظرها افشا نکنید. همچنین پیش از اجرای متد مالکیت اولیه، آن را نزد هیچ متخصصی (حتی مشاوران خانه مخترعین ایران) افشا نکنید. برای اجرای متد مالکیت اولیه، خانه ی مخترعین ایران در کنار شما عزیزان خواهد بود. جهت راهنمایی های بیشتر و نیز جهت ارائه ی چالش های پیشنهادی خودتان می توانید پس از مطالعه ی شیوه نامه استفاده از بخش «چالش اختراع» با دفتر مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *