دستگاه مکانیزه کاشت چند ردیفه پیاز زعفران


 

بررسی اختراع:
زعفران گیاه بسیار حساسی است و کاشت آن دردسر های خاصی دارد. در طی مراحل کاشت پیاز زعفران، ممکن است بی دقتی ها باعث شود تا بخشی از پیاز های کاشته شده به عمل نیاید و این امر منجر به پایین آمدن راندمان کار شود. از آنجایی که زعفران گیاه گرانقیمتی است، هرکسی که قصد کشت این محصول را داشته باشد، به هیچ وجه دوست ندارد که حتی بخش اندکی از محصولش به هدر برود.

دستگاه مکانیزه کاشت چند ردیفه پیاز زعفران با این هدف ساخته شده است که معایب روش سنتی و نیز روش به اصطلاح نیمه مکانیزه را برطرف کند و کاملا به صورت مکانیزه این فرآیند را انجام دهد. این دستگاه به پشت تراکتور نصب می شود و به وسیله ی آن بر روی زمین کشیده می شود. مطابق آنچه که در متن اختراع آمده است، مشکلاتی همچون کاشت کج پیاز زعفران، نرم شدن بیش از حد خاک در اثر تردد زیاد تراکتور، کاشت پیاز زعفران در عمق های نامناسب و مختلف و مشکلاتی از این دست، توسط این اختراع برطرف شده است و این امر منجر به بالارفتن بازدهی زمین زیر کشت می گردد.

از آنجایی که تولید این محصول پیچیدگی نسبتا زیادی ندارد، قیمت تمام شده ی آن نیز بیش از حد بالا نخواهد بود و به نظر می رسد برای تمامی کسانی که به صورت تخصصی در کشت زعفران مشغول به کار هستند، دستگاهی جذاب، کاربردی و مقرون به صرفه خواهد بود.

ضمن آروزی موفیقت روز افزون برای مخترعین این محصول، آقایان اصغرزاده و خطیبی، شما عزیزان می توانید جهت تهیه ی محصول و یا مشارکت در تولید یا فروش آن مستقیما با ایشان تماس حاصل فرمایید.

لطفا جهت دریافت شماره تماس مخترعین در مواردی که منتشر نشده است، با خانه مخترعین ایران تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس مخترعین عزیز، پس از هماهنگی های لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

**یادآوری: بدیهی است که هرگونه بهره برداری مادی و معنوی از یک اختراع، تا بیست سال پس از تاریخ ثبت، صرفا متعلق به مالکین و مخترعین آن اختراع بوده و بهره برداری سایرین، منوط به کسب رضایت رسمی از مالکین و مخترعین می باشد. هرگونه استفاده ی بدون رضایت مالکین و مخترعین، پیگرد قانونی به همراه دارد.

**برای مشاهده ی جزئیات بیشتر اختراع، می توانید از لینک مرجع زیر استفاده نمایید.

لینک مرجع اختراع دستگاه مکانیزه کاشت چند ردیفه پیاز زعفران

**جهت استفاده از خدمات معرفی اختراع در سایت ایران اختراع، ابتدا شیوه نامه استقاده از بخش معرفی اختراعات را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *