سامانه ریزترازوی کریستال کوارتز قابل حمل سه کاناله

 

بررسی اختراع:

ریزترازو ها به طور ساده به ترازوهایی گفته می شود که می توانند وزن (یا به عبارت بهتر جرم) های بسیار کوچک تا مقیاس نانوگرم را اندازه گیری کنند و یکی از روش هایی که برای انجام آن می توان به کار برد، استفاده از نوسان کربستال های کواترز است که این اختراع نیز بر همین اساس طراحی شده است. توضیح نحوه عملکرد این اختراع مبحثی تخصصی است که در این رابطه می توانید به کمک لینک مرجع که در ادامه آمده است متن کامل اختراع را دانلود و مطالعه فرمایید. اما آنچه در خصوص این اختراع بسیار حائز اهمیت است این است که نمونه های مشابهی که پیش از این اختراع وجود داشته اند، همگی برای راه اندازی به رایانه نیازمند بوده اند و این در حالی است که این اختراع به گونه ای طراحی شده است که بی نیاز از رایانه و در واقع به صورت قابل حمل در همه جا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در مورد کاربردهای این ریزترازوی قابل حمل، در متن اختراع اینگونه آمده است:

«… این دسته از حسگرها به منظور کاربردهای مختلفی که نیاز به تحرک دارند مفید هستند. به طور مثال حسگر QCM قابل حمل می‌تواند توسط پلیس برای چک کردن مصرف الکل توسط رانندگان خاطی، توسط کارگران معدن برای تشخیص حضور گاز H2S درون تونل‌های زیرزمینی، توسط یک سرباز در میدان نبرد برای تشخیص عوامل جنگ شیمیایی، توسط نیروهای امنیتی در پایانه‌های مسافری و فرودگاهی برای تشخیص حملات تروریسی و بیوتروریستی، توسط یک پزشک در تشخیص بیمارهای تنفسی، توسط یک مصرف کننده عادی در تشخیص آلودگی هوا در روزهای هوای آلوده و … استفاده گردد…»

یکی از مهم ترین ویژگی های این اختراع که می تواند مورد توجه مخاطبین آن قرار گیرد این است که قیمت تمام شده ی این محصول بسیار پایین تر از نمونه های مشابه آن است که یکی از دلایل آن هم ساده سازی سامانه و بی نیاز بودن آن به سیستم های رایانه ای است.

ضمن آروزی موفیقت روز افزون برای مخترعین این محصول، آقایان آقاخانی و قدیمی، شما عزیزان می توانید جهت تهیه ی محصول و یا مشارکت در تولید یا فروش آن مستقیما با ایشان تماس حاصل فرمایید.

لطفا جهت دریافت شماره تماس مخترعین در مواردی که منتشر نشده است، با خانه مخترعین ایران تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس مخترعین عزیز، پس از هماهنگی های لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

**یادآوری: بدیهی است که هرگونه بهره برداری مادی و معنوی از یک اختراع، تا بیست سال پس از تاریخ ثبت، صرفا متعلق به مالکین و مخترعین آن اختراع بوده و بهره برداری سایرین، منوط به کسب رضایت رسمی از مالکین و مخترعین می باشد. هرگونه استفاده ی بدون رضایت مالکین و مخترعین، پیگرد قانونی به همراه دارد.

**برای مشاهده ی جزئیات بیشتر اختراع، می توانید از لینک مرجع زیر استفاده نمایید.

لینک مرجع اختراع سامانه ریزترازوی کریستال کوارتز قابل حمل سه کاناله

**جهت استفاده از خدمات معرفی اختراع در سایت ایران اختراع، ابتدا شیوه نامه استقاده از بخش معرفی اختراعات را مطالعه فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *